Anna Helová je programová ředitelka ve Sparkmanově centru pro globální zdraví (SCGH) a instruktorem na katedře organizace a politiky zdravotní péče ve škole veřejného zdraví na University of Alabama v Birminghamu (UAB).
Anna Helová je zkušená vědecká pracovnice s více než 17 lety zkušeností ve Spojených státech, Evropě, Africe, Asii a Střední a Latinské Americe. Výzkum využívá kvalitativní a smíšené metody se zaměřením na studie HIV a zdravotnické služby, laické komunitní pracovníky a behaviorální intervence.
Práce si klade za cíl identifikovat optimální a proveditelné strategie a translaci výzkumu do praxe, klinické nástroje a politická doporučení v subsaharské Africe a dalších podmínkách s nízkými zdroji.
Současný výzkumný program se zaměřuje na výzkum implementace vědy a výsledků s využitím kvalitativních a smíšených metod ke zlepšení poskytování a zapojení do služeb zdravotní péče. Kromě svého výzkumu vyučuji kurzy globálního zdraví a pracuji jako programový ředitel UAB SCGH, centra globálních zdravotních aktivit UAB za posledních 40 let, kde Anna Helová dohlíží na vzdělávací, výzkumné a komunitní / budování kapacit projektů.
Kvalitativní / smíšený výzkum s dopady na politiku a praxi:
Anna Helová je odborník na kvalitativní a smíšené výzkumné metodiky. Provedla kvalitativní a smíšený výzkum s doporučeními pro politiku, praxi a implementaci a zaměřila se primárně na těhotné / poporodní ženy, pacienty s HIV a hepatitidou B a pacienty s anamnézou zneužívání návykových látek.
Také v této oblasti mentorovala řadu studentů.
Vývoj behaviorálních intervencí, testování a optimalizace porodu se zaměřením na odstraňování bariér a absorpci HIV a služeb péče o matku:
Práce se také zaměřila na vývoj, testování a optimalizaci poskytování behaviorálních intervencí se zaměřením na těhotné / ženy po porodu v subsaharské Africe a doručené na klinikách, v komunitách / doma (matky mentorek v komunitě), prostřednictvím nových technologií (mHealth) nebo samosprávy (např. autotestování HIV) s cílem identifikovat nejpravděpodobnější a nejpraktičtější možnosti řešení společných strukturálních a individuálních překážek, včetně stigmatu a psychosociálních stresorů, a zvýšení absorpce a zapojení do péče.
Slovenská inženýrka ekonomie a mezinárodních vztahů.
Doktorát v oblasti veřejného zdraví získala Anna Helová na University of Alabama at Birmingham (UAB) v Alabamě, USA, kde momentálně působí jako zástupce řiditelky celouniverzitního centra pro globální zdraví, kterému se věnuje téměř 20 let výzkumné a akademické praxe, která je zaměřena především na infekční choroby, optimalizací zdravotní péče, zdraví matek a dětí, rozvoj, vzdělávání, lidského práva jako i mentální zdraví.
Strategický komunikační dobrovolník na projektu pro založení institutu Veřejného zdraví “Central and Eastern European Center for Global Health”, který Iniciativa podporuje a je jedním z cílových bodů Iniciativy Sníh.
Členem výboru UAB, který vyvíjí globální strategický plán, a pracuji jako primární mentor dvou univerzitních studentských organizací zaměřených na globální zdraví.
Dříve Anna Helová pracovala v divizi mezinárodního zdraví žen v oddělení UAB v Ob / Gyn a řídil více než 20 klinických studií, včetně studií UAB / Zambia Clinical Trials Unit sponzorovaných Národním institutem pro alergie a infekční nemoci, spojených s mikrobicidy a Prevention Trials Networks, International Maternal Pediatric Adolescent AIDS Clinical Trials Group a AIDS Clinical Trials Group, stejně jako Fogarty sponzorované školení pro americké a zambijské studenty, kolegy a výzkumníky (např. AIDS International Training and Research Program, The Fogarty International Clinical (Výzkumní pracovníci a kolegové) ve spolupráci s Centrem pro výzkum infekčních nemocí v Zambii, Vanderbilt University, University of Zambia a London School of Hygiene and Tropical Medicine.
Výzkum výsledků v oblasti těhotenství a zdraví matek a dětí a jejich překlad do klinických nástrojů:
Velká část výzkumu se zaměřila na zdraví žen a dětí v těhotenství / po porodu, založené na domácím prostředí a v prostředí s nízkými a středními příjmy v Keni, Zambii a Pákistán.
Tato práce posoudila potřeby a identifikovala mezery ve službách zdravotní péče a přispěla k vývoji klinických nástrojů.