To, že děti nejsou ohroženy onemocněním covid-19, je už delší dobu jen mýtem a mnohými aktivisty šířenou polopravdou. Je ale pravdivost tohoto tvrzení nutné na úkor dětí a následně například pedagogických pracovníků a rodin ověřovat opakovaně v praxi, jak si to přeje část veřejnosti, která by nejraději hned a bez jakýchkoli podmínek (např. testování žáků) otevřela školy?

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek v polovině února připustil, že časté jsou i situace, kdy se děti nakazí doma od rodičů, kteří nemoc chytli na pracovišti. Oproti jarní vlně se ale změnil i přístup rodičů. Zatímco na jaře se obávali pustit děti z domu, při druhé vlně někteří posílali děti do školky i s příznaky. Vyplývá to z průzkumu Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).
píše se v článku „Počty nakažených dětí se přiblížily tisícovce týdně“ publikovaném na Novinky.cz
Nekoncepční opatření a bezradnost odpovědných míst se tak začaly odrážet i na místech, kde si to nikdo z nás nepřál - ve školách.
Alarmující je, že za tři únorové týdny vzrostl počet hospitalizovaných do devatenácti let o 84 procent, jak v článku uvádí prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Průběh onemocnění covid-19 je v poslední době také v nejmladší skupině pacientů vážnější.
Celý článek je k dispozici zde.